Sadrokartónový systém 

Sadrokartónový systém
Sadrokartónový systém

Sadrokartónové systémy suchej vnútornej výstavby sú určené pre širokú oblasť využitia v interiéroch, a to tak v novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách a pri opravách bytových, občianskych a priemyselných stavieb. Okrem iného je ich možné využiť aj na montáž priečok a pre obklady stien.

Konštrukcie priečok slúžia predovšet...

Sadrokartónové systémy suchej vnútornej výstavby sú určené pre širokú oblasť využitia v interiéroch, a to tak v novostavbách, ako aj pri rekonštrukciách a pri opravách bytových, občianskych a priemyselných stavieb. Okrem iného je ich možné využiť aj na montáž priečok a pre obklady stien.

Konštrukcie priečok slúžia predovšetkým k členeniu interiérov na jednotlivé miestnosti, ale taktiež k vedeniu potrebných inštalácií. Spĺňajú ako estetické, tak aj stavebno-fyzikálne požiadavky, ktoré sú na ne kladené. V prípade použitia špeciálnych sadrovláknitých dosiek je možné v interiéri vytvoriť zaujímavé ohýbané konštrukcie.

Predsadené steny sa používajú na estetické vylepšenia existujúcich povrchov, zvýšenie hodnôt tepelno-izolačných vlastností a nepriezvučnosti stien, prípadne na vytvorenie medzipriestoru na vedenie inštalácií, čo je obzvlášť vhodné pri rekonštrukciách (napr. v panelových domoch). Dutinu vo vnútri konštrukcie je možné využiť k vedeniu inštalácií všetkých druhov. Ideálne rovná plocha steny potom môže byť ľahko opatrená zvoleným druhom interiérového náteru či nalepenou tapetou.

 

Základné výhody:

 • nízka hmotnosť 
 • rýchly postup stavby (bez dlhých technologických prestávok)  
 • suchý proces výstavby (bez zanášania vlhkosti do existujúcich konštrukcií) 
 • ľahká opracovateľnosť povrchov
 • rovnosť konštrukcií
 • nepriezvučnosť  
 • udržiavanie vnútornej mikroklímy (regulácia pomeru vlhkosti vo vzduchu)  
 • splnenie požadovaných stavebno-fyzikálnych nárokov  
 • ekonomická efektivita


Viac

Podkategórie

 • SADROKARTÓNOVÉ DOSKY
  Sadrokartónové dosky sa využívajú najmä pri novostavbách, rekonštrukciách, rôznych opravách a napríklad aj pri montáži priečok. Vyznačujú sa nízkou hmotnosťou, tepelnými, akustickými a protipožiarnymi vlastnosťami. V ponuke nájdete okrem klasických bielych sadrokartónových dosiek aj červené sadrokartónové dosky. Tie sú vďaka svojim vlastnostiam vhodné ako protipožiarna ochrana. Zelené sadrokartónové dosky sú impregnované, a preto sú ideálne do vlhkého prostredia kúpeľní. Dosky určená pre priečky s vyššou mechanickou odolnosťou a únosnosťou, alebo ohybné dosky. Sadrokartónové dosky sú zdravotne nezávadné, pretože neobsahujú škodlivý formaldehyd.
 • PROFILY, ZÁVESY,...

  Pri tvorbe sadrokartónových konštrukcií majú popri sadrokartónových platniach najdôležitejšiu úlohu profily z pozinkovaného plechu, z ktorých sa zostavuje nosná, montážna alebo vyrovnávacia konštrukcia.

  V zásade ich je možné deliť na prvky pre priečky a prvky pre stropné konštrukcie. Vo vhodnom rozsahu sa využívajú aj pre ostatné konštrukcie ako sú napr. odsadené steny, podkrovie alebo obklad stĺpov.

   

  Sadrokartónové priečky sú nenosné interiérové deliace konštrukcie oddeľujúce jednotlivé priestory vnútri budovy.

  Sadrokartónové predsadené steny sa používajú na estetické vylepšenie existujúcich povrchov, zvýšenie hodnôt tepelno-izolačných vlastností a nepriezvučnosti stien, prípadne na vytvorenie medzipriestoru na vedenie inštalácií.

 • SPOJOVACÍ MATERIÁL
 • TMELY, STIERKY,...
 • LEPIDLÁ
 • PÁSKY
 • LIŠTY
 • STAVEBNÁ CHÉMIA
 • KAZETOVÉ PODHĽADY

Rigips sadrokartónová doska je určená na konštrukciu priečok, predsadených stien a podhľadov bez špeciálnych nárokov na vlastnosti konštrukcií.  RB (A)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

CD profil má použitie na na stropné konštrukcie a predsadené steny.  Zdrsnené RigiProfily pre väčšiu pevnosť konštrukcií v systéme Rigips zvyšujú bezpečnosť celej konštrukcie a znižujú riziko prasklín.  R-CDlen osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips sadrokartónová impregnovaná doska je určená do priestorov s vyššou vzdušnou vlhkosťou napríklad kúpeľne. RBI (H2) len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips sadrokartónová doska určená do konštrukcií kde sa vyžaduje protipožiarna ochrana. RF (DF)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips sadrokarónová doska je určená na dosiahnutie vyššej požiarnej odolnosti budovaných konštrukcií – určené projektom (Pri požiari sa uplatní rozptýlená sklená výstuž v sadrovom jadre dosky, ktorá predĺži celistvosť opláštenia v prípade požiaru). RFI (DFH2)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips sadrokarónová akustická doska Activ’Air® je vhodná na použitie za účelom dosiahnutia vyššej akustickej izolácie budovaných konštrukcií určené projektom. MA AA (DF)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips sadrokartónová doska Habito je určená pre priečky s vysokou mechanickou odolnosťou a únosnosťou. (DFRIH1)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Rigips modrá akustická doska s technológiou Activ’Air® je vhodná na vylepšenie vzduchovej nepriezvučnosti konštrukcií a na zlepšenie čistoty vnútorného ovzdušia. Zároveň je to aj protipožiarna doska vhodná do konštrukcií so zvýšenou požiarnou odolnosťou.(MAI AA DFH2)len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

UD profil má použitie na na stropné konštrukcie a predsadené steny.  Zdrsnené RigiProfily pre väčšiu pevnosť konštrukcií v systéme Rigips zvyšujú bezpečnosť celej konštrukcie a znižujú riziko prasklín.Osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

UW vodiaci sadrokartónový konštrukčný profil pre sadrokartónové stenové konštrukcie.Zdrsnené RigiProfily pre väčšiu pevnosť konštrukcií v systéme Rigips zvyšujú bezpečnosť celej konštrukcie a znižujú riziko prasklín.len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

CW sadrokartónový profil je určený pre sadrokartónové stenové konštrukcie.Zdrsnené RigiProfily pre väčšiu pevnosť konštrukcií v systéme Rigips zvyšujú bezpečnosť celej konštrukcie a znižujú riziko prasklín.len osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Oceľové profily z plechu hr. 2 mm pre použitie v priečkach, samonosných podhľadoch.Osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

Zobrazené 1 - 12 z 87 položiek