Konštrukčná doska RigiStabil (DFRIEH2) Zväčšiť

Konštrukčná doska RigiStabil (DFRIEH2)

Rigips konštrukčná doska RigiStabil je sadrokartónová doska vystužená skleným vláknom. Má univerzálne použitie (požiarna ochrana, vlhké priestory) je ideálna pre stavbu priečok a stien v bytovom jadre, drevostavby, ako podhľadová doska, pri rekonštrukcií podkrovia. Možnosť kotvenia predmetov až do 80 kg na jednu kotvu. (DFRIEH2)

Osobný odber v Topoľčanoch, alebo doprava v TO okrese.

More details

28 kg
28 kg

€13.17

€13.17 (bez DPH)

Ďalšie informácie

Konštrukčná doska RigiStabil (DFRIEH2)

Popis produktu:

Skladá sa zo špeciálneho sadrového jadra vystuženého sklenými vláknami a obaleného silným papierovým kartónom.
Pevnosť v ohybe a tvrdosť povrchu sú výrazne vyššie ako u štandardného sadrokartónu. Dosky RigiStabil sú ohňuvzdorné a impregnované. Pre jednoduchú identifikáciu aj po montáži dosky je potlač červenou farbou vykonaná jednak na hrane dosky, jednak na lícnej ploche dosky súbežne s hranou PRO.

Rozmery:
Hrúbka: 12,5 mm
Šírka: 1 200 mm
Dĺžka: 2 000 mm

Hrany dosiek: PRO hrana/kolmé


Použitie: konštrukčná doska RigiStabil (DFRIEH2) je určená pre nosné konštrukcie aj nenosné konštrukcie.
RigiStabil dosky sa vyznačujú vysokou pevnosťou v ohybe a tvrdosťou povrchu, čím sú ideálne pre použitie v podmienkach, kde môžu byť vystavené intenzívnemu mechanickému namáhaniu.


Dosky RigiStabil sú tiež vhodné pre suché podlahy, opláštenie výťahových šácht a bezpečnostné konštrukcie. Dosky RigiStabil môžu byť za určitých podmienok použité v čiastočne exponovanom vonkajšom prostredí (napr. Steny a stropy vo viacpodlažných garážach, priechody, vonkajšie podhľady a pod.). Je však potrebné sa vyhnúť priamemu vystaveniu slnku a dažďu. Inštalácia dosiek prebieha podľa pokynov na inštaláciu spoločnosti Rigips.

Dosky je vhodné použiť aj v staticky zaťažovaných nosných konštrukciách rámových stien, ako pre vertikálne, tak pre horizontálne zaťaženie, napríklad v drevenom rámovom objekte(drevodom).

Konštrukčná doska RigiStabil (DFRIEH2) je sadrokartónová doska typu DFRIEH2 v súlade s EN 520.Porovnanie vlastností doskových materiálov v drevostavbách:

Porovnanie vlastností doskových materiálov v drevostavbách:

Podobné produkty